archive-org.com » ORG » K » KLOSI.ORG

Total: 353

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
 • KLOSI
  Bisedoni Creations Inspirations Recipes Jokes Lyrics Music Partners JIXX Your Link KLOSI Media Free File Host Muzika Shqiptare KLOSI News RSS Entertainment Forum Dating Gallery Articles Business Family Health Games Chat Free SMS Web Hosting e Directory Education GCSE A

  Original URL path: http://www.klosi.org/ (2016-04-26)
  Open archived version from archive • (No additional info available in detailed archive for this subpage)
  Original URL path: /scroller_newstic.html (2016-04-26)


 • KLOSI Toolbar - Download Page
  Games Search Radio KLOSI Daily News Forum Video Games Trailers Bisedoni Creations Inspirations Recipes Jokes Lyrics Music Partners JIXX LuniTuni KLOSI Media Free File Host Muzika Shqiptare KLOSI Toolbar Download Page KLOSI Toolbar for Internet Explorer 6 7 8 Firefox

  Original URL path: http://www.klosi.org/toolbar/ (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI News - KLOSI
  to form their own a republic of the rootless it would be the fifth largest country in the world with a population of more than 240 million people Full story Një urë britanike për një Europë të ndarë Fati i BE së është lidhur në mënyrë të pashpresë me atë të tiparit të vet më të dobët eurozona me 19 anëtarë stanjacioni ekonomik i monedhës së vetme Për zyrtarët në Bruksel eurozona është BE ja Vetëm Britania dhe Danimarka janë lejuar të veçohen Full story Klasa politike helmi i shoqërisë shqiptare Divide ut imperes është një formulë e aplikuar në mënyrë perfekte në Shqipëri Politika është e përhapur në të gjithë shoqërinë si në shtresën e varfër dhe atë të pasur si në klasën punëtore dhe atë intelektuale si në mjedisin privat dhe atë publik Full story Politics UK and the EU Better off out or in If Britain votes to leave the EU it will have to negotiate a new trading relationship with what would now be a 27 member organisation to allow British firms to sell goods and services to EU countries without being hit by excessive tariffs and other restrictions Full story Brexit and the Balance of Power VIP Michel Houellebecq Michel Houellebecq was born on February 26 1956 in La Réunion France as Michel Thomas He is a writer and actor known for Atomised 2006 Whatever 1999 and Possibility of an Island 2008 Full story Umberto Eco 1932 2016 Society Living Free and Equal Fortunately the world has become increasingly aware of inequality s pernicious effects on democracy economic growth peace justice and human development It has also become clear that inequality erodes social cohesion and increases the risk of violence and instability Full story Why does happiness inequality matter Opinion The Brexit lottery Although Aristotle was hostile to democracy he praised this wisdom of crowds concluding that under the right conditions the many hoi polloi judge certain matters better than individuals or groups of experts Full story Leksioni që morëm nga Panama Papers Literature Intervistë me Dr Ilir Shytë n Dr Ilir Shyta është vlerësuar me titullin Doktor i Shkencave në Letërsi pranë Departamentit të Letërsisë në Universitetin e Tiranës Full story Jeton Kelmendi pranohet anëtar i rregullt i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Europës Science Zbulimet e shkencës çdo ditë e më shumë po avancojnë dhe fakte të reja po dalin në dritë Sipas një studimi rezulton se truri i njeriut mund të mbajë 10 herë më shumë kujtime sesa besohej deri tani Full story Nuclear Diplomacy s Next Stop Culture Napoleoni thëniet e tij E adhuroj pushtetin Por e adhuroj atë si një artist E adhuroj siç e adhuron një artist violinën e tij për të prodhuar prej saj tingujt akordet dhe harmonitë Full story Letrat e Panamasë dhe arti i sekretit Life Style Bauman Mediet sociale janë një kurth Institucionet tona nuk janë projektuar për të trajtuar situata me varësi të shumëfishtë Kriza e tanishme e demokracisë është krizë e institucioneve

  Original URL path: http://www.klosi.org/news/ (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI Forum
  ka të bëjë me mirëmbajtjen e trupit dhe kulturën estetike Kujdesi për fytyrën by Amadeus April 12th 2016 15 09 68 763 Mjeku Psikologu Gjithçka rreth Mjekësisë Këshilla të vlefshme nga psikologët Kujdesi për lëkurën by Perry April 24th 2016 21 11 198 1 153 Juristi pranë Jush Nëqoftëse keni shqetësime apo probleme ligjore drejtohuni ekspertit ligjor Avokat Law by Vjosa April 12th 2016 15 04 49 302 Arti i Kuzhinës 2 Viewing Shkëmbime experiencash rreth gatimit si edhe receta shqiptare dhe të huaja Receta Tavë Gjellë by Agron April 20th 2016 19 26 33 435 Dietë Bimët Mjekësore Më të rejat rreth dietës Bimët mjekësore dhe roli i tyre në mjekësi Jetëgjatësi Rini e by Perry April 24th 2016 21 17 108 780 Kuriozitete Ndodh edhe kështu 1 Viewing Do te gjeni kuriozitete nga vendi dhe bota Media Ç ndodh by Korce April 12th 2016 18 30 229 690 Dossier Gjithçka mbi dosjet ngjarjet dhe faktet reale Panama Papers by Agron April 12th 2016 19 25 167 875 Gjuha Shqipe Letërsia Gjuha Shqipe Gjuha shqipe dialektet rregullat e drejtshkrimit dhe studime rreth saj Dialektet by Agron April 12th 2016 19 32 49 348 Letërsia Shqiptare Letërsia shqiptare dhe shkrimtarët e saj më të shquar ndër vite Krijimet më të reja në prozë dhe poezi Idlir Azizi by Agron April 24th 2016 20 26 339 5 500 Arsimi Shqiptar Informacione rreth arsimit shqiptar dhe atij botëror Opinion Arsim by Era April 16th 2016 11 34 76 392 Konkursi KLOSI Dërgoni krijimet tuaja më të mira në prozë poezi esse pikturë etj The KLOSI FOUNDATION do të ndajë çmime cdo vit Foto Krijim by Agron January 5th 2016 20 36 28 521 Learn English Word of the Day by Amadeus April 12th 2016 15 12 49 2 481 Këndi i Përkthyesit 1 Viewing Tek kjo rubrikë mund të dërgoni përkthimet tuaja letrare prej gjuhëve të ndryshme në gjuhën shqipe si edhe anasjelltas BKP Index Translationum by Aaron April 18th 2016 20 27 276 2 258 Letërsi e Huaj 1 Viewing Letërsia e Huaj dhe kollosët e saj Autorët biografitë krijimtaria dhe Çmimi Nobel Marica Bodro i by Perry April 24th 2016 21 07 1 045 4 776 Learn Latin Crux Puzzle by Dea April 12th 2016 09 05 54 1 577 Shkenca dhe Jeta Filozofi Psikologji Sociologji Shkenca e filozofisë dhe filozofët mbi trajtimin e qenies njeri Të rejat e fundit nga fusha e psikologjisë dhe sociologjisë Pyetje dhe diskutime Kam diçka by Aaron April 18th 2016 20 37 175 2 005 Ekonomi dhe Biznes Informacione studime dhe statistika rreth ekonomisë shqiptare dhe asaj botërore Transaksione t by Agron April 12th 2016 19 27 65 488 Fenomene Paranormale Gjithçka rreth Misterit Mitologji të ndryshme Konspiracion Astrologji Ufologji Magji Mistike Spiritualitet etj Sekretet e ndërgjegjes by Joana April 24th 2016 19 46 45 236 Informatikë Internet Informatikë Gjithcka mbi Informatikën Internetin dhe të rejat e fundit Facebook by Perry April 24th 2016 21 19 157 953 Argëtim Argëtim Muzikë Sport Muzikë shqiptare

  Original URL path: http://www.klosi.org/forum/ (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • Free Online Games - KLOSI Games
  games to play download games free flash games and much more Featured Game Adventures Of A Space Cowboy Take on the role of Space Cowboy as you navigate a distant planet shooting all the aliens and ot Latest Content 12 Puzzle Fit the puzzle pieces together to solve the puzzle More Shoot em up Games Gold Miner Basically you want to use your claw to reel in as much gold and other treasure as possible Colle More Retro Games Dragonball Z Pong Defeat your opponent in pong and you can shoot him as well More Sports Games Shoot the Turkeys Shoot the turkeys More Racing Games Alienshowdown Destroy the aliens by shooting them with a variety of weapons before they kill you More Sports Games Allout Turn all the lights on the board out using the least amount of moves and time as possible More Shoot em up Games Action Adventure Games More Action Adventure Games Assault Part 4 Jump in the submarine and take off escape from enemy hands before they destroy you Ballistic Biscuit Ride in tube and avoid obstacles Splat em Arunca mancarea pe persoanele care le urasti si nu ezita Superbike GP Un joc de curse cu biciclete 3D Sports Games More Sports Games Ultimate Football Joaca in aceasta echipa de fotbal arunca pase la jucatorii din echipa ta Crash Down Scoate grupul de block uri care sunt de aceeasi culoare Coco s Penalty Shoot out Coco maimuta impotriva lui Hyppo in acest joc de penalti A Game of Halves Reprezinta ti tara in acest joc de fotbal Puzzle Games More Puzzle Games Minesweeper Minesweeper in flash si poate fi personalizat Mah Jongg Clona jocului Shanghai acesta are un cronometru Crazy Boxes Click pe patrate pentru a schimba culoarea lui si a celorlalte din jur Memoria Animal Un joc de memorie foarte comic Shoot em up Games More Shoot em up Games Aparatorul Fly around as a bug shoot down the enemy bugs with lasers Bugs Run with your spider and shoot down the bugs that are trying to steal your trees Frog Leap Click on the frogs to jump them over each other and get both groups to the other side Uber Breakout Classic break out arkanoid game use your two paddles to break bricks by bouncing the ball and ke Other Games More Other Games Crazy Castle Purchase crossbows pistols UZIs lasers plasma guns and more to destroy the enemies approachin Trech Nice shooting game Can you kill all the soldiers and make the mission a success German Air Force Arunca bombele asupra dusmanilor tai Weber Dancing Machine Controleaza miscarile lui Weber folosind tastatura sau mouse ul Racing Games More Racing Games Garage Tennis Play tennis against your garage door Dont miss the ball The Fisherman Catch small fishes and those big ones for more money you will use it during your shopping after Ping Pong TT Another table tennis game for you to obsess over This one is a flash version and its

  Original URL path: http://www.klosi.org/games/ (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI Search
  Home Forum News Games Music Food KLOSI Search by KLOSI Developed by KLOSI Media

  Original URL path: http://www.klosi.org/search/ (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI Chat - Shqiperia Chat - Albasoul Chat - Fajtori Chat
  com Chat Mundesuar nga KLOSI Chat Zgjidhni nje server nick emri nderroni nickun dhe hyne ne dhome psh join albasoul nick Skenderbeu shqiperia Chat te kendeshem nga KLOSI Chat Hyni ne Chatin Albasoul com Hyni ne Chatin Fajtori com Hyni

  Original URL path: http://www.klosi.org/bisedoni/ (2016-04-26)
  Open archived version from archive •