archive-org.com » ORG » K » KLOSI.ORG

Total: 353

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
 • KLOSI News - KLOSI - Dea Klosi
  PDSH ja është kërkesë e kohës vjen si një strehë e popullit të nëpërkëmbur deri tani nga e ashtëquajtura politikë Full story Intervistë me Dr Ilir Shytë n Dr Ilir Shyta është vlerësuar me titullin Doktor i Shkencave në Letërsi pranë Departamentit të Letërsisë në Universitetin e Tiranës Full story Spring Nothing is so beautiful as Spring When weeds in wheels shoot long and lovely and lush Full story Umberto Eco 1932 2016 Umberto Eco the bestselling novelist semiotician philosopher essayist literary critic Full story Bukuria që vret Hana e zbetë si fytyra e nji të vdekuri kundron nga kupa e qiellës Kundron botën e maleve të kristalizueme nga bora Kundron kasollat e kristalizueme të katundit të cilat as frymë nuk marrin Full story Kohëbrengë Koha ka qenë gjithmonë një problem që nga fillimi i kohërave Full story Bora Kthielltësia e qiellit shkoi me diellin me lulet me veren Vjeshta e trishtimshëm erdhi e iku Tani po hyn dimëri edhe qiellin e kanë mbuluar re të qeta e të ftohta Edhe sot për të parën herë zuri të bjerë bora Full story Author info Dea Klosi Navigate archive 2016 April 4 March 2 February 1 2015 December 6 November 5

  Original URL path: http://www.klosi.org/news/author/DD/ (2016-04-26)
  Open archived version from archive


 • KLOSI News - KLOSI
  to form their own a republic of the rootless it would be the fifth largest country in the world with a population of more than 240 million people Full story Një urë britanike për një Europë të ndarë Fati i BE së është lidhur në mënyrë të pashpresë me atë të tiparit të vet më të dobët eurozona me 19 anëtarë stanjacioni ekonomik i monedhës së vetme Për zyrtarët në Bruksel eurozona është BE ja Vetëm Britania dhe Danimarka janë lejuar të veçohen Full story Klasa politike helmi i shoqërisë shqiptare Divide ut imperes është një formulë e aplikuar në mënyrë perfekte në Shqipëri Politika është e përhapur në të gjithë shoqërinë si në shtresën e varfër dhe atë të pasur si në klasën punëtore dhe atë intelektuale si në mjedisin privat dhe atë publik Full story Politics UK and the EU Better off out or in If Britain votes to leave the EU it will have to negotiate a new trading relationship with what would now be a 27 member organisation to allow British firms to sell goods and services to EU countries without being hit by excessive tariffs and other restrictions Full story Brexit and the Balance of Power VIP Michel Houellebecq Michel Houellebecq was born on February 26 1956 in La Réunion France as Michel Thomas He is a writer and actor known for Atomised 2006 Whatever 1999 and Possibility of an Island 2008 Full story Umberto Eco 1932 2016 Society Living Free and Equal Fortunately the world has become increasingly aware of inequality s pernicious effects on democracy economic growth peace justice and human development It has also become clear that inequality erodes social cohesion and increases the risk of violence and instability Full story Why does happiness inequality matter Opinion The Brexit lottery Although Aristotle was hostile to democracy he praised this wisdom of crowds concluding that under the right conditions the many hoi polloi judge certain matters better than individuals or groups of experts Full story Leksioni që morëm nga Panama Papers Literature Intervistë me Dr Ilir Shytë n Dr Ilir Shyta është vlerësuar me titullin Doktor i Shkencave në Letërsi pranë Departamentit të Letërsisë në Universitetin e Tiranës Full story Jeton Kelmendi pranohet anëtar i rregullt i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Europës Science Zbulimet e shkencës çdo ditë e më shumë po avancojnë dhe fakte të reja po dalin në dritë Sipas një studimi rezulton se truri i njeriut mund të mbajë 10 herë më shumë kujtime sesa besohej deri tani Full story Nuclear Diplomacy s Next Stop Culture Napoleoni thëniet e tij E adhuroj pushtetin Por e adhuroj atë si një artist E adhuroj siç e adhuron një artist violinën e tij për të prodhuar prej saj tingujt akordet dhe harmonitë Full story Letrat e Panamasë dhe arti i sekretit Life Style Bauman Mediet sociale janë një kurth Institucionet tona nuk janë projektuar për të trajtuar situata me varësi të shumëfishtë Kriza e tanishme e demokracisë është krizë e institucioneve

  Original URL path: http://www.klosi.org/news/index.php (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI Forum
  të bëjë me mirëmbajtjen e trupit dhe kulturën estetike Kujdesi për fytyrën by Amadeus April 12th 2016 15 09 68 763 Mjeku Psikologu Gjithçka rreth Mjekësisë Këshilla të vlefshme nga psikologët Kujdesi për lëkurën by Perry April 24th 2016 21 11 198 1 153 Juristi pranë Jush Nëqoftëse keni shqetësime apo probleme ligjore drejtohuni ekspertit ligjor Avokat Law by Vjosa April 12th 2016 15 04 49 302 Arti i Kuzhinës 1 Viewing Shkëmbime experiencash rreth gatimit si edhe receta shqiptare dhe të huaja Receta Tavë Gjellë by Agron April 20th 2016 19 26 33 435 Dietë Bimët Mjekësore Më të rejat rreth dietës Bimët mjekësore dhe roli i tyre në mjekësi Jetëgjatësi Rini e by Perry April 24th 2016 21 17 108 780 Kuriozitete Ndodh edhe kështu Do te gjeni kuriozitete nga vendi dhe bota Media Ç ndodh by Korce April 12th 2016 18 30 229 690 Dossier Gjithçka mbi dosjet ngjarjet dhe faktet reale Panama Papers by Agron April 12th 2016 19 25 167 875 Gjuha Shqipe Letërsia Gjuha Shqipe Gjuha shqipe dialektet rregullat e drejtshkrimit dhe studime rreth saj Dialektet by Agron April 12th 2016 19 32 49 348 Letërsia Shqiptare Letërsia shqiptare dhe shkrimtarët e saj më të shquar ndër vite Krijimet më të reja në prozë dhe poezi Idlir Azizi by Agron April 24th 2016 20 26 339 5 500 Arsimi Shqiptar Informacione rreth arsimit shqiptar dhe atij botëror Opinion Arsim by Era April 16th 2016 11 34 76 392 Konkursi KLOSI Dërgoni krijimet tuaja më të mira në prozë poezi esse pikturë etj The KLOSI FOUNDATION do të ndajë çmime cdo vit Foto Krijim by Agron January 5th 2016 20 36 28 521 Learn English Word of the Day by Amadeus April 12th 2016 15 12 49 2 481 Këndi i Përkthyesit 1 Viewing Tek kjo rubrikë mund të dërgoni përkthimet tuaja letrare prej gjuhëve të ndryshme në gjuhën shqipe si edhe anasjelltas BKP Index Translationum by Aaron April 18th 2016 20 27 276 2 258 Letërsi e Huaj 1 Viewing Letërsia e Huaj dhe kollosët e saj Autorët biografitë krijimtaria dhe Çmimi Nobel Marica Bodro i by Perry April 24th 2016 21 07 1 045 4 776 Learn Latin Crux Puzzle by Dea April 12th 2016 09 05 54 1 577 Shkenca dhe Jeta Filozofi Psikologji Sociologji Shkenca e filozofisë dhe filozofët mbi trajtimin e qenies njeri Të rejat e fundit nga fusha e psikologjisë dhe sociologjisë Pyetje dhe diskutime Kam diçka by Aaron April 18th 2016 20 37 175 2 005 Ekonomi dhe Biznes Informacione studime dhe statistika rreth ekonomisë shqiptare dhe asaj botërore Transaksione t by Agron April 12th 2016 19 27 65 488 Fenomene Paranormale Gjithçka rreth Misterit Mitologji të ndryshme Konspiracion Astrologji Ufologji Magji Mistike Spiritualitet etj Sekretet e ndërgjegjes by Joana April 24th 2016 19 46 45 236 Informatikë Internet Informatikë 1 Viewing Gjithcka mbi Informatikën Internetin dhe të rejat e fundit Facebook by Perry April 24th 2016 21 19 157 953 Argëtim Argëtim Muzikë Sport Muzikë shqiptare dhe

  Original URL path: http://www.klosi.org/forum/index.php?s=aea69264e9aec0f3a83ff1f826f86aa7 (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI Forum - Forum Rules
  administrators and moderators of KLOSI Forum will attempt to keep all objectionable messages off this forum it is impossible for us to review all messages All messages express the views of the author and neither the owners of KLOSI Forum nor Jelsoft Enterprises Ltd developers of vBulletin will be held responsible for the content of any message By agreeing to these rules you warrant that you will not post any

  Original URL path: http://www.klosi.org/forum/register.php?s=aea69264e9aec0f3a83ff1f826f86aa7 (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI Forum - FAQ
  Search Word s Matching Options Match Any Words Match All Words Match Complete Phrase Search in Search Titles Only Search Titles Text Board FAQ Here you can find answers to questions about how the board works Use the links below or the search box above to find your way around General Forum Usage User Profile Features Reading and Posting Messages All times are GMT The time now is 02 34

  Original URL path: http://www.klosi.org/forum/faq.php?s=aea69264e9aec0f3a83ff1f826f86aa7 (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI Forum - PayPal Donate
  Regjistrohu FAQ Donate Kalendari Mark Forums Read Donate Please donate to support this non profitalbe site Donate 20 50 100 USD All times are GMT The time now is 02 34 Contact Us KLOSI Top Powered by vBulletin Version 3

  Original URL path: http://www.klosi.org/forum/misc.php?do=donate (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • KLOSI Forum - Kalendari
  Thu 31 Fri 1 Sat November 2010 S M T W T F S 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4 January 2011 S M T W T F S 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6

  Original URL path: http://www.klosi.org/forum/calendar.php?s=aea69264e9aec0f3a83ff1f826f86aa7 (2016-04-26)
  Open archived version from archive

 • Pranë Jush - KLOSI Forum
  mbi vendet turistike rreth e qark Globit Gadishulli i Linit by Joana April 12th 2016 10 58 143 1 142 Forum Contains New Posts Forum Contains No New Posts Forum Jump User Control Panel Private Messages Subscriptions Who s Online Search Forums Forums Home Pranë Jush Përshëndetje dhe Urime Ndihmoni Njëri Tjetrin Guidë Turistike POLITIKA Politika Shqiptare Nëpër Botë Analizë VIP Personalitete Ndihmë Profesionale Bukuri Estetikë Mjeku Psikologu Juristi pranë

  Original URL path: http://www.klosi.org/forum/forumdisplay.php?s=aea69264e9aec0f3a83ff1f826f86aa7&f=1 (2016-04-26)
  Open archived version from archive •